Vilniečius netrukus pasieks nemaloni šilumininkų staigmena – išaugusios sąskaitos už „gyvatuką”

Kaip informuoja Vilniaus miesto savivaldybė, daugelis sostinės daugiabučių namų gyventojų iš „Vilniaus energijos“ netrukus sulauks gerokai didesnių birželio mėnesio sąskaitų už „gyvatukus“.

Iš tiesų šis mokestis ne už rankšluosčių džiovintuvą, kuris tėra viena cirkuliacijos sistemos dalis. Gyvatuko mokestis imamas už tai, kad name vyksta karšto vandens cirkuliacija, kuri palaiko temperatūrą, neleidžiančią veistis bakterijoms, kad atsukę čiaupus gyventojai iškart gautų karštą vandenį.

Nepastovus „gyvatuko“ mokestis iš dalies priklauso nuo šilumos kainos, bet šįkart yra ir kitų neįprastai padidėjusio „gyvatuko“ mokesčio priežasčių. „Vilniaus energija“ nuo šio mėnesio pradeda taikyti naują tvarką, pagal kurią šilumos kiekį, likusį priskyrus šilumos kiekius karštam vandeniui ruošti ir karšto vandens temperatūrai palaikyti daugiabučiuose, išdalins apmokėti karšto vandens vartotojams.

Šilumos kiekis, viršijantis normatyvus karšto vandens temperatūros palaikymui (cirkuliacijai), daugiabučiuose gali susidaryti nešildymo sezono metu. Atsirandančius nuostolius, viršijus šilumos energijos normatyvus karšto vandens temperatūros palaikymui (gyvatukui) bus reikalaujama apmokėti iš vilniečių.

„Vilniaus energija“ šią naujovę taikys tuose daugiabučiuose, kuriuose karšto vandens tiekėjas yra sutvarkęs karšto vandens apskaitą, ir namuose, kurių bendrasavininkai yra pasirinkę apsirūpinimo karštu vandeniu būdą be karšto vandens tiekėjo. Tuose daugiabučiuose, kuriuose karšto vandens apskaita nėra sutvarkyta, bendrovė sąskaitas ir toliau pateiks namų prižiūrėtojams.

2014 metų gruodžio 3 d. Vilniaus apygardos teismas nutarė, kad namo gyventojai gauna šilumą kaip vartotojai ir kaip savininkai, tad už ją sumoka kaip vartotojai ir kaip namo bendrasavininkiai, todėl ir atsirandančius nuostolius turi sumokėti patys vartotojai, o ne daugiabučių namų priežiūros įmonės. Tačiau nutarties iki savivaldybių rinkimų šilumos tiekėjas įgyvendinti neskubėjo.

Plačiau www.Vilnius.lt